fbpx

Tereza Berounská

O mně:

Než si mě jóga našla, byla jsem členkou reprezentačního týmu ve sportovním aerobiku. Konkurence v tomto sportu byla veliká a kdykoliv jsem soutěžila, snažila jsem se být výrazně lepší než ostatní a vyhrát, což se nakonec dost často promítalo i do mého života mimo aerobik. To, čím si mě jóga získala je spojení, začlenění se a jednota, kterou společně při lekcích utváříme. Žádná soutěž, žádná výhra, žádá prohra. Postupně jsem se naučila díky ní nesoutěžit ani sama se sebou ani s nikým jiným.

Být učitelem je ta největší čest. Roli učitele ale dokážeme naplnit jen díky tomu, že se někdo rozhodne navštěvovat naše lekce. Proto miluji se na lekcích potkávat s těmi, kteří se rozhodli postavit do role mých studentů, kde mi umožňují sdílet své znalosti a zkušenosti.

O lekcích:

Miluji v průběhu praxe pracovat se svou myslí, uvádět ji do stavu klidu, bez rozptýlení a beze strachu. Plnit jí pocity obrovské pokory vůči svému tělu a jeho možnostem, které neustále poznávám. Zároveň mám v oblibě během lekcí předkládat svému tělu neustále nové výzvy, aby mě ve zdravé míře dostávaly do situací fyzického i psychického nepohodlí, které si časem dokážu přetvořit v pohodlí.

Tento můj přístup k fyzické praxi se promítá i v mých lekcích, které jsou dynamické, plné neobvyklých ásán a vinyas.

Vzdělání:

  • Elasticity/Plasticity – Dylan Werner 2019
  • Enlightened (úvod do meditace) – Dylan Werner 2019
  • Arm Balances – Dylan Werner 2019
  • Hand stand workshop – Dylan Werner 2019
  • Jóga s pomůckami – Poweryoga Akademie 2018