fbpx

Andrea Kepková

Vede lekce i v Jóga Letná

O mně:

Někdy je jóga laskavá. Tělo je ohebné a mysl utišená. A někdy. To. Prostě. Nejde! Křeč v tváři, zatuhlé klouby, ohebnost nulová a ta zpropadená mysl bez přestání vede imaginární rozhovory a píše to-do lists. Moc dobře to znám a obdivuji všechny z nás – z vás, superhrdinek dnešní doby, které po masakru v práci, v rodině (nebo obojím) berou přes rameno jógamatku a jdou se proklestit Prahou, aby se setkaly samy se sebou! Mým úkolem je vytvořit k tomu takové podmínky, aby bylo dobře, i když dobře není. To mi jde myslím nejlíp – vytvořit nám prostor, kde se cítíme v bezpečí a vzájemně se svou přítomností podpoříme. Pojďme se poznat osobně a všechno další si řekneme, těším se na tebe!

Jak vede lekce:

Podle ročního období, lunárních vlivů, energie v místnosti a hlavně tak, aby udělaly dobře TOBĚ. Někdy se zaměřujeme na uzemnění, protože jsme rozlítaní. Jindy potřebujeme prodechnout hrudník do všech stran a roztancovat srdce. Někdy jsme jak přejetí a radši se protahujeme vleže. Někdy jsme nabití a krkolomnost ásan nebere koncí!

Protokol na začátek lekce je ale vždy stejný: chvilka meditace vsedě a hathajógová „mikrorozcvička“ kloubů, šlach a svalů. Díky této pravidelné předehře dostane mysl i tělo jasnou instrukci, že se jde dělat JÓGA! Všímavost k tělu, k dechu a k jemným energiím kultivujeme celou lekci, aby naše pozdravy slunce a chaturangy nezůstaly ochuzené o tu zvláštní ingredienci, díky které při závěrečné šavásaně máme mezi údery srdce pocit, jako bychom se dotýkali nebe. Nebo nebe nás. Nebo my byli nebem. Nebo nebyli!

Vzdělání:

  • 200 hodin Power Yoga/Yoga Academy
  • 300 hodin Yoga Psychology/Ashley Turner
  • 300 hodin Ashtanga Teacher Training/Mandala Studio, Kathmandu, Nepal